Kalite Politikamız

KALİTE POLİTİKAMIZ

SOM CIVATA SOMUN SAN. VE TIC. A.Ş., dünya pazarındaki payını sürekli arttırabilmek ve güvenilir bir marka olarak kalmak için;

çalışanlarının ve müşterilerinin memnuniyetini ön planda tutarak, kaliteli ür% 100 ayıklama cihazıün ve hizmetleri, pazara sunmayı hedeflemektedir.

Bu amaçla, bağlantı elemanları faaliyet alanında :

- Çalışanların tam katılımı ile tüm proses, ürün ve hizmet kalitesini belirlenen hedeflerde gerçekleştirecek ve geliştirecek,

- Mükemmel ürün ve hizmet için gelişen teknolojilerden yararlanacak,

- Alınan tüm sonuçlarda sürekli iyileştirme sağlanacak,

- Müşteriler ile uzun süreli işbirliği ve güvene dayalı diyalog kurulacaktır.

KALİTE = MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

"Bir ürün veya hizmetin, belirlenen veya olabilecek ihtiyaçlarını karşılama kabiliyetine dayanan özelliklerin toplamıdır." (DIN ISO 8402/04.1989)

SOM A.Ş. üretimin her aşamasında kalite anlayışının bir gereği olarak, gerekli noktalarda kalite kontrol mekanizmaları oluşturmuştur. Öncelikle firmaya gelen ve üretimimize direkt etkisi olan her türlü malzeme, hammadde, yarı mamul ve mamul parçalar giriş kontrol bölümünün onayı alındıktan sonra devreye girer. İmalat aşamasında ara kontrol uygulamaları geliştirilmiştir ve ürünlerimiz üretimden, stoğa kadar her bölümde kalite bölümü onayı aldıktan sonra işlem görür. Hata Türleri ve Etkileri Analizi (FMEA), Ölçüm sistemleri analizi (MSA) ve Istatistiki Proses Kontrol (SPC) gibi ileri kalite teknik ve yöntemleri üretim bölümlerinde yaygın ve etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Yapılan üretimler ve sevkiyatlar, '' Teslimat Performansı '' % 100 prensibi benimsenerek yapılmaktadır.

KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ = SIFIR HATA

"Bir ürün veya hizmetin, verilen kalite taleplerini karşılayacak, yeterli düzeyde güvenin sağlanması için gerekli, planlanmış ve sistematik faaliyetlerin tümüdür." (DIN ISO 8402/04.1989)
SOM A.Ş. müşterilerini tatmin eden kalite ve performansla güvenilir ürünler üreterek, pazar payını sürekli olarak genişletmeyi amaçlamaktadır. Firmamız bünyesinde bulunan iki adet üstün ayıklama teknolojisine sahip % 100 ayıklama cihazları ile ürünler özelliklerine göre kontrol edilerek “Sıfır Hata” prensibine uygun üretim yapılmaktadır. Bunun için sürekli iyileştirme prensibi benimseyen firmamız müşteriye odaklı, verilerle çalışma, önlemeye dayalı kalite anlayışı, sıfır hata ve çalışanların sorumluluğunda bir Kalite Yönetim Sistemi kurup geliştirmektedir. 2002 yılında QS9000:1998 Kalite Yönetim Sistemi ve 2005 yılında ISO / TS 16949:2002, 2018 yılında IATF 16949:2009 Kalite Yönetim Sistemi gereksinimlerini sağladığı kanıtlayarak "Bureau Veritas " uluslararası akredite denetim firması tarafından yapılan denetimler ile kalite belgelerini almaya hak kazanmıştır.